Porównanie kredytów konsolidacyjnych

Porównanie kredytów konsolidacyjnychPorównanie kredytów konsolidacyjnych jest konieczne, aby znaleźć lepszą ofertę. Jeżeli masz kilka kredytów i pożyczek bankowych, to możesz się zastanowić nad kredytem na skonsolidowanie zadłużenia.

 

Zastanowić się można nad kredytem konsolidacyjny, zwłaszcza wówczas, kiedy łączna wysokość rat kredytowych,  jest znacznym obciążeniem dla domowego budżetu.

 

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

 

W każdym banku są kredyty konsolidacyjne, a reklamy zachęcają do konsolidacji kredytów: zamień kilka w jeden! Co to oznacza? Jak można zamienić kilka kredytów w jeden? To proste! Zaciągasz nowy kredyt, a bank tym kredytem, na podstawie przedstawionych przez Ciebie umów kredytowych, spłaca Twoje zobowiązania w innych bankach. No i w ten sposób masz tylko jeden kredyt. Co więcej, konsolidując zadłużenie możemy również obniżyć wysokość raty. Czyli nasza nowa rata powinna być znacznie mniejsza, niż suma rat kredytowych, które płaciliśmy dotychczas. Poniżej znajduje się oferta banków, która pozwala na zapoznanie się z najnowszymi propozycjami kredytów konsolidacyjnych.

 

 

Jak w przypadku kredytu konsolidacyjnego można zmniejszyć ratę? Są dwie możliwości: albo poprzez obniżkę oprocentowania nominalnego kredytu, albo poprzez wydłużenie okresu spłaty. I ten drugi sposób tak naprawdę decyduje o tym, że rata kredytowa ulega zmniejszeniu. Ale również oprocentowanie nominalne kredytu konsolidacyjnego będzie mniejsze od takiego samego kredytu gotówkowego lub pożyczki. Jeżeli zamierzamy zatem spłacić nowym kredytem nasze stare zobowiązania bankowe, to należy wziąć pod uwagę kredyt konsolidacyjny, a nie pożyczkę gotówkową.

 

Porównanie kredytów konsolidacyjnych. Porównanie banków

Gdzie wziąć kredyt konsolidacyjny? W każdym większym mieście, jest do wyboru bardzo szerokie spektrum banków, nie mówiąc już o samych ofertach bankowych. Wybór może wydawać się trudny, ale po przeprowadzeniu analizy, porównaniu ofert bankowych i utworzeniu własnego rankingu kredytowego jest łatwiej podjąć decyzję. Oferty bankowe, jak i same kredyty konsolidacyjne należy koniecznie porównać.

 

Tutaj nie ma większego znaczenia czy będzie to kredyt konsolidacyjny na 10 lat 100 tys zł czy 30 tys zł na 5 lat. Jeżeli chcesz, aby był to tani kredyt, to nie ma innej opcji, niż tylko porównanie banków. Bez chodzenia po placówkach bankowych, porównanie kredytów konsolidacyjnych jest możliwe również w domu. Warto wówczas skorzystać z listy banków, która jest udostępniona na portalu.

 

Po dokonaniu wyboru należy już tylko wysłać krótki formularz kontaktowy do banku lub doradcy, i przedstawiciel się z nami skontaktuje. Kontakt z wybranym bankiem nie jest jednoznaczny ze zgodą na kredyt i nie zobowiązuje nas do wzięcia kredytu w danym banku. Ma posłużyć jedynie uzyskaniu informacji na temat kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *